Sıkça Sorulan Sorular

Casus Dinlemeleri Nasıl Yapılır?

Kablosuz casus böceklerle uzaktaki bir noktadan alıcı cihazla ortam dinlemesi yapılabilir veya görüntüler alınabilir bu mesafe 2000m'ye kadar çıkmaktadır. GSM tabanlı kablosuz dinleme cihazlarında ise böyle bir sınırlama sözkonusu değildir dünyanın herhangi bir noktasından ortam dinlemesi yapılabilir. Hafızasına kayıt yapan cihazlarla sese duyarlı modda günlerce dinleme yapabilir fakat enerji beslemesi olan bir yere yerleştirilen kayıt cihazları hafızası dolana kadar görüntü ve ses kaydı yapar bu şekilde kayıt süresi birkaç ay olabilir. Lazerli dinlemelerde ortama herhangi bir böcek yerleştirilmesine gerek yoktur birkaç kilometre uzaklıktan pencere camına tutulan lazerle ortamdaki sesin camda yaptığı titreşimler ses dalgalarına çevrilerek dinleme yapılır. Casus cep telefon yazılımlarıylada ortama böcek yerleştirilmeden dinleme yapılabilir, casus yazılımlarla ortam dinlemesi, görüşmelerin dinlenmesi, gps ile yer tespiti yapılabilir ve bütün bunlar telefon kapalı olsa dahi mümkündür. Farklı bir dinleme methodu olan, elektrik hatları üzerinden ses gönderebilen cihazlar ise ortamdaki prizlere yerleştirilen ses alış ve elektrik hattı üzerinden transferi sağlayan modülatör üniteleri ile mümkün olamakta ve dinleme ancak aynı bina dahilindeki bir cihaz ile yapılabilmektedir.


Casus Dinleme Tespit Kolaymıdır?

Teknolojinin ilerlemesiyle casus dinleme cihazları micro boyutlara inmiştir ve teknikleride çok gelişmiştir ancak profesyonel cihazlar ve böcek arama konusunda uzaman kişiler tarafından tespit edilebilir. Tüm casus dinleme yöntemleri için farklı teknikle arama yapılmakta ve farklı cihazlar kullanılmaktadır. Örnek hafızasına kayıt yapan bir böceği frekans tespit cihazılya tespit etmek mümkün değildir ve jammer cihazlarıyla engellemekte imkansızdır.


Casus Dinlemelere Karşı Ne Gibi Önlemler Alabiliriz?

Bulunduğunuz ortamda bir risk algıladıysanız veya şüphe duyuyorsanız böcek arama konusunda faaliyet gösteren bir firmadan böcek arama hizmeti veya danışmanlık hizmeti almalısınız. Bunun haricinde yapabilecekleriniz - Ofisinizde bulunan eşyalara ufak işaretler koyabilirsiniz, mesela masanızın yanında duran 3'lü prize ufak bir işaret koyarak hergün bu işareti kontrol edebilirsiniz priziniz aynı görünümde olan dinleme cihazı yerleştirileniyle değişitirlirse bunu hemen farkedebilirsiniz, bu yöntemi bilgisayar farenize, klavyenize, telefon ahizenize, bilgisayar hoparlörünüzede uygulamanız büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. - Casus cep telefonu yazılımlarını tespit etmeniz çok zordur ancak bu proğramların bazı hatalarından anlayabilirsiniz mesela telefonunuzun ekran ışığı kendiliğinden yanıyorsa, pil ömrü bir anda azalmaya başladıysa, faturalarınızda sms ücretleri kullanmadığınız halde artmaya başladıysa telefonunuzda casus yazılım olma ihtimalı vardır bu durumda telefonunuzu casus yazılım konusunda uzman bir firmaya muayene ettirmeli veya en azında fabrika ayarlarına döndürerek yazılımın silinmesini deneyebilirsiniz. Bahsettiğimiz konular ve önlemler birçok casus yazılımda işe yaramaktadır fakat bunların dışında kalan casus yazılımlarda vardır. - Tamire gitip gelen eşyalarınızı mutlaka kontrol etmelisiniz. - Hediye gelen eşyalarınızı mümkün olduğunca uzağınızda tutmalısınız. - Mümkünse elektronik eşyalarınıza güvenlik bandı yapıştırarak açılıp açılmadığını kontrol etmelisiniz. - Çok özel görüşmelerinizde bilgisayarınızı ve telefonunuzu kapatmalı ve bataryalarını çıkarmalısınız. - Kullanmadığınız sürece web kameranızı ve dizüstü bilgisayarınızın kamerasını kapatmalısınız. Casus dinlemelere karşı alabileceğiniz daha birçok önlem ve kafanıza takılan her türlü soru için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.


Böcek Arama Hizmeti Fiyatı Nedir?

Arama hizmetimiz "Standart Arama Hizmeti" ve "İleri Seviye Arama Hizmeti" olarak iki seviyede sunulmaktadır. Fiyatlar, Arama yapılacak mekanın bulunduğu şehir, aranacak ortamın büyüklüğü (m2) baz alınarak oluşturulmaktadır. Arama hizmeti uzman "BÖCEK GİZLİ ARAMA" personeli tarafından verilmektedir. Böcek tarama hizmetinin şehir dışı veya yurtdışında sunulması neticesinde, ulaşım, gerekliliği halinde konaklama, yurt dışı aramalarında gerek duyulabilecek vize ve benzer ekstra masraflar da fiyatlara ayrıca yansıtılmaktadır. Hizmet fiyatlarımızın kesinlik kazanması için lütfen teklif isteyiniz.


Böcek Arama Hizmeti Ne Kadar Sürer?

Ortamın büyüklüğü ve eşyaların yoğunluğuna göre 100-150m2 aralığında bir alan yaklaşık 2-3 saat kadar sürmekedir. İleri seviyede arama ve önlemler yarım gün ile bir gün arasında değişmektedir.


Ortamda Böcek Bulunursa Ne Yapabiliriz?

Aramalarımız neticesinde casus cihaz tespit edilirse dilerseniz cihaz yerinden çıkarılarak size teslim edilir veya cihaz muayene edilerek hakkında bilgi edinilmeye çalışırız. ikinci bir seçenekte cihazın yeri tam olarak tespit edilir ve hiçbir müdahalede bulunulmadan adi makamlara bildirebilirsiniz.


Casus Böcek Satış ve Yerleştirme Yapıyormusunuz?

Firmamız "Güvenli alanlar sağlar" sloganıyla yola çıkmıştır ve kesinlikle casus böcek satışı yada uygulaması yapmamaktadır. Hedefimiz dinlemeleri tespit ve temizliktir.


Casus İzleme ve Dinlemeyi Engellemek Mümkün Mü?

Dinleme ve izleme cihazları kullandıkları yöntem bakımından birkaç çeşidi vardır bunlar Kablosuz dinleme-izleme olanları (RF) olarak adlandırılır Kablolu dinleme ve izleme, Lazerli dinleme ve DVR kayıt cihazları bu dinleme yöntemlerinden yalnızca kablosuz RF dinleme jammer cihazlarıyla engellenebilir fakat diğer yöntemleri engellemenin bir yolu yoktur. Fakat tüm bu yöntemleri kullanan cihazların tespiti mümkündür ancak profesyonel cihazlarla.